Kim olduğunu unutma!

Kim olduğunu unutma!

Dini inancı milli kimliğin önüne koymak, sanki Türklük İslam'la başlamış gibi konuşmak; sana iyi hissettirecek olan bir hapı kutusuyla birlikte yutup intihar etmek gibi bir şeydir. Dini inançlarını yaşa, fakat seni asimile etmesine izin verme. Milli kimliğin de senin onurundur. 

İlk Tarikat, Tarikat Mantığı & Tarikat  Yaşam Tarzı

İlk Tarikat, Tarikat Mantığı & Tarikat Yaşam Tarzı

Tarihte ilk kurumsal yapıya sahip tarikatların oluşumu 1100’lü yıllara dayanıyor. Hz. Muhammet(s.a.v)’in ölümünden yaklaşık 500 yıl sonra yaşamış olan Abdülkadir Geylani’nin ilk kurumsal tarikatı kurduğu tarihçilerle kabul edilir.

Cemaat ve tarikatların kurdukları kurumsal imparatorluklar

Cemaat ve tarikatların kurdukları kurumsal imparatorluklar

Türkiye’de Cemaat ve Tarikat Gerçekleri!

Türkiye’de toplamda otuz iki çeşit tarikat ve cemaat var. Bunların alt kollarını da sayarsak bu rakam iki yüzü buluyor.

Hayatı yeniden başlatmak üzerine bir hikaye

Hayatı yeniden başlatmak üzerine bir hikaye

Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır, 70 yıl kadar yaşayan kartallar olabilir. Fakat bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadır. Kartalın yaşı 40’a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzar ve göğsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır. Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır.

Hakkımda bilmediğiniz 5 şey

Hakkımda bilmediğiniz 5 şey

Genel olarak yaptığım işi kavrayamayanlar beni bilgisayarcı olarak tanır, lakin hiçte öyle değil. Yani demek istediğim ben format atmıyorum.
Mesleğim; web tabanlı yazıllar geliştirmek, Aslında bildiğiniz internet sayfaları yapıyorum...